«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Adsense’den Onay Almak Kaç Gün Sürüyor?

Adsense’den Onay Almak Kaç Gün Sürüyor?

Adsense hesabı açan kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi ilk sitelerini ekledikten sonra kaç gün beklemeleri gerektiğidir.

Google Adsense bir hesabı onaylamadan önce o hesaba eklenen ilk internet sitesini incelemeye alır. Bu sitenin kabul edilmesi durumunda ise Adsense hesabı onaylanır ve sitede reklamlar yayınlanmaya başlar.

İşte hal böyle iken heyecanla bu işe giren kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi sitelerinin kaç günde onaylanacağıdır.

Iste soruların cevapları :

1) Hesap Kaç Günde Onaylanır?

Genel olarak hesabın onaylanması 1 hafta kadar sürmektedir. En kısa süre 3 gün olmak üzere 15 güne kadar uzadığı zamanlar olmaktadır. Eğer 1 hafta sonunda onay alamadıysanız sitenize eklediğiniz reklam kodlarına bir göz atmanız gerekmektedir. Eğer kodlar yanlış eklenmiş ise sitenizde reklam gözükmeyecektir. Bu durumda hesabınız onaylanmış olsa bile reklamları göremeyeceğiniz için bundan emin olamazsınız.

2) Hesabım onaylanmadı ne yapmalıyım?

Hesabınınız bazen onaylanmayabiliyor. Bu durumda endişelenmenize gerek yok. Google eğer sitenizde çalıntı yada size ait olmayan bir içerik yakalamışsa sitenizi onaylamıyor. Bu durumda o içerikleri kaldırıp ardından tekrar başvurmanız yeterli olacaktır.

3) Sitenin onaylanması için gereken şartlar nelerdir?

Yukarıda da dediğimiz gibi Adsense sitenizi incelemeye aldıktan sonra genel olarak içerik miktarına ve kalitesine bakar. Genel olarak içerikler çalıntı değil ise onay almakta sıkıntı yaşamazsınız. Site tavsiyemiz başvurmadan önce sitenizde reklam yayınlayabilecek 20-25 tane sayfa olmasına dikkat edin. Genelde yeni site açan kullanıcılar siteleri henüz taze ve boşken Adsense’ye başvurmakta ve red almaktadır. Adsense’nin kabul kriterlerinden en önemlisi ise içerik miktarıdır.

Adsense ortalama kabul süresi kaç gün ile ilgili görsel sonucu

4) Sonraki sitelerde de aynı prosedür mü geçerli?

Denemelerimiz sonucunda anladık ki Adsense’den ilk onayı aldıktan sonra diğer siteler için onaya gerek olmuyor.  Genel olarak spor yorumlarının yapıldığı MrPound.Net sitemizde yayınladığımız reklamlar site açıldıktan yarım saat sonra yayınlanmaya başlamıştı.

5) Blogger’dan açılan sitelerin Adsense onayı nasıl oluyor?

Blogger’da site açan kullanıcıların ilk karşılaştığı sorun genel olarak hesabın reklamlar için onaylanması oluyor.

Blogger da yazan hesabın en az 6 aydır aktif olarak kullanılması yönünde ancak biz böyle bir durumla karşılaşmadık. Eğer onaylı bir Adsense hesabınız var ise Blogger’dan bağladığınız hesaplar 3-7 gün içerisinde onaylanıyor ve reklamlar yayınlanmaya başlıyor.

Dikkat :  Blogger ile ifade ettiklerimiz Blogger ile Adsense’ye kayıt olan siteler için geçerli değildir. Eğer adsense hesabınız normal bir internet sitesi ile açılmışsa onay almanız uzun sürmeyecektir ancak Blogger ile açılan adsense sıkıntı çıkarmaktadır. Aynı şekilde Youtube ile Adsense’ye kayıt olan bir çok kullanıcı internet sitelerinde reklam yayınlayamamaktan şikayetçidir.

Adsense ortalama kabul süresi kaç gün ile ilgili görsel sonucu

Size önerimiz ?

Size önerimiz Adsense açarken mutlaka kendi alan adınızı barındırdığınız bir internet sitesiyle başvurmanız. Blogger, Admob, ve Youtube gibi platformlardan oluşturulan Adsense hesapları ileride önemli sıkıntılar çıkarabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Kubilay Kaya Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *