«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Çamur At, İzi Kalsın!

Çamur At, İzi Kalsın!

Çamur at, izi kalsın derler. Çok doğru bir söz olduğunu bugünlerde bir kez daha anladık.

Sosyal medya üzerinden “Amcam beni taciz etti.” iftirasıyla prim yapan, ülke gündemine oturmayı başaran bir şahsiyete tanık olduk.

Olayı ana hatlarıyla anlatmadan önce günlerdir hakkında atılıp tutulan, her türlü hakarete maruz bırakılan amcaya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bahar Doğrul Yalan Mı Söylüyor?

Şimdi gelelim ne olduğuna…

Bahar Doğrul adlı şahıs çektiği video ile yardım istiyor, olayın iç yüzü araştırıldığında şahsın daha önceden Seda Sayan’ın programına katıldığı ortaya çıkıyor. Bahar Doğrul daha önceden de amcasının, mal varlığına el koyduğunu belirtmiş ancak mahalleli ve dava tanıklarının ifadesi ile iddiasının asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. Ardından babasının, amcası tarafından rehin alındığı iftirasını atan şahıs aynı zamanda babasının deli olduğu yalanı ile karşımıza çıkmıştı.

Maalesef toplum olarak hiçbir kanıt olmadan bizlere sunulan yalanlara inandık ve yanlış kişiyi suçladık.

Bu yaşananlar ne ilk ne de son olacak. Tüm bu yaşananları son günlerde oldukça yoğun olan idam konusuna bağlamak istiyorum. Günlerdir her türlü hakarete ve toplumsal dışlamaya maruz kalan bu amcanın suçsuz olduğu kısa sürede ispat edilemeseydi ve idam cezası alsaydı suçsuz yere kaybedilen bu canın hesabını kim verecekti?

Evet, belki bazı kanıtlar altında bazı suçlarda idam cezasının gerekli olduğunu savunanlar olacaktır. Ancak internete birazcık göz attığımızda yıllarca hapis yatıp ardından suçsuzluğu ispat edilen şahıslara rastlayabiliriz.

Idam Gelmeli Mi?

Dünyanın birçok medenî ülkesinde, “Suçlu olduğu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur.” ilkesiyle hareket edilir. Maalesef bizim ülkemizde insanlar bu fırsatı bulamıyor ve yargısız infaza doğru sürükleniyor.

Toplumumuzu bu tür olaylar karşısında yargısız infaz yapmamaya ve sakin olup, sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki suçlu olduğu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur.

Bir Cevap Yaz

Kubilay Kaya Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *