Hector Efsanesi

tarafından
345
Hector Efsanesi

 

İlk duyduğunuzda aklınıza muhtemelen Truva Savaşında Akhilleus ile yaptığı muhteşem dövüş ile tarihin tozlu sayfalarına adı yazdıran, savaşa sebebiyet veren Parisin abisi Hector geldi.

Ama bizim konumuza kahraman olan Hector Yunanlı değil ODTÜ’lü.

Yunan tarihi kadar olmasada uzun bir tarihi olan okul birden çok efsaneye ev sahipliği  yaparak diğer konularda olduğu gibi bu konuda da farkını ortaya çıkarıyor.

Efsanenin doğuşuyla ilgili birçok farklı hikâye geziyor etrafta.

odtü hector ile ilgili görsel sonucu

Kimileri derki öğrenciler Rektöre olan sinirini atmak için okulun farklı yerlerinde “Rektörrrrrrr” diye bağırırken kendilerini farklı farklı cezalar alırken bulmuşlar ve bu durumdan kurtulmak için aslında bağırılınca aralarındaki farkın ayırt edilmesi iyice zorlaşan Hector kelimesini seçmişler ve bu işten kolayca kurtulmuşlar.

Bir diğer hikâyeye göre ise efsane Hector kullanıcı adlı okulun henüz kimliğine ulaşılamamış öğrencilerinden biri sadece ODTÜ öğrencilerinin girebildiği okulun ağ sistemi üzerinden terabaytlarca +18 içerik paylaşması sonucu ortaya çıkmıştır. Her ne kadar hikayeler birbirinden farklı olsalar da onları bir araya getiren ortak noktaları var; devrimde deliler gibi, calculus sınavı öncesi her yıl kesilen elektrikten sonra yurt camlarından “seni yenecem ulan calculus” dercesine okulun güzide öğrencileri tarafından avazları çıkana kadar bağırmaları…

Uzun Süren Araştırmalarımız Sonucu Hector’un Veliahtına Ulaştık !