«
  1. Ana sayfa
  2. Teknoloji
  3. Microsoft Office Alternatifleri

Microsoft Office Alternatifleri

Bazen karşımıza çıkan sorunlar karşısında çaresiz kalırız.

Acilen götüntülememiz veya düzenlememiz gereken belgeleri açamayınca çıldırırız. Çünkü bilgisayarımızda Microsoft Office programı yüklü değildir. İnternette lisansı yüksek bedellere satılan bu uygulamalar dizisi yerine ücretsiz olanları derledik.

Libre Office (Önerilen Uygulama) : Kullanımı son derece basit. Linux işletim sistemlerinde yüklü gelmekle beraber Windows işletim sistemlerinde kurulumu oldukça kolaydır. Microsoft Office programında kullanılan Word, Excel ve Powerpoint uygulamalarının benzeri bu program içerisinde aynen mevcuttur. İndirmek için linke tıklamak yeterli: Libre Office

Libre office writer
Libre Office Writer

 

Google Dökümanlar : Google’ın online üretkenlik servisi, ortak çalışmalar söz konusu olduğunda neredeyse rakipsiz. Basit arayüzü ile rakiplerinden sıyrılan Google Dokümanlar, anlık belge inceleme ve Google Drive senkronizasyonu sayesinde birden fazla yazarın hızlı bir şekilde ortak belgeler üzerinde değişiklik yapmasına imkan sağlıyor.

Google Dökümanlar

 

Bu iyi programın yanında Microsofta göre daha ucuz ama ücretli olanlar var. Fiyat performans açısından kıyasladığımızda en iyi verimi Libre Office’den alacağımız kesin. Bu yüzden diğer ücretli uygulamaları yazmadık.

Bilgilendirici olduysak ne mutlu bize.

 

Bir Cevap Yaz

Kubilay Kaya Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Tekno Korsan

    Yazınız için öncelikle teşekkür ederim. Bahsettiğiniz konu gerçekten çok can sıkıcı bir hâl alıyor. Bazen office programları açılmıyor, bazen göstermiyor. Garip garip şeyler.

  2. Kızılay bilgisayar

    Google dokümanlar harika. özellikle sesi yazıya dökme özelliği gerçekten müthiş. tavsiye ederim.