«
  1. Ana sayfa
  2. Genel
  3. Müslüm Gürses’in Babası Annesini Gerçekten Öldürdü Mü?

Müslüm Gürses’in Babası Annesini Gerçekten Öldürdü Mü?

Müslüm Gürses’in babası annesini gerçekten öldürdü mü? Müslüm filmindeki olaylar ne kadar gerçek?

Müslüm filminin vizyona girmesiyle beraber Müslüm Gürses Nam-ı değer babaların babası hakkında bir çok soru sorulmaya başlandı. Baba’nın hayatının beyaz perdeye aktarılmasıyla beraber bu sorulardan bir tanesi filmde anlatılanların ne kadar doğru olduğu yönünde. Biliyoruz ki pazarlama korkusuyla yapılan bir çok eserde yer yer abartıya yer verilmekte.

müslüm ile ilgili görsel sonucu

Peki filmde anlatılanlar gerçek mi?

Müslüm Gürses’in babası gerçekte de filmde olduğu kadar kötü bir insan mı ?  Gerçekten annesini öldürdü mü?

İnternet’e biraz göz attığımızda ODATV adlı haber sitesinde yayınlanan habere göre filmde ifade edildiği gibi bir olay gerçekten yaşanmış. Ancak farklı olan filmde hala evli olan çiftin gerçek hayatta çoktan boşanmış olduğu. Yani Müslüm Gürses’in babası boşandığı eski eşini öldürüyor…

Söylediği şarkılardaki duygular aslında anlatıyor Müslüm Baba’nın ne kadar acı dolu olduğu bir hayatı olduğunu.

Kurduğu tek bir cümle bazen akıllarımızdan silinmiyor, kazınıyor… Herkes cennette doğar, bazıları cehennemde büyür.

Şarkılarına duygularını yansıtan Müslüm Baba dinleyenlerin üzerinde öyle yoğun bir acı bırakıyor ki onu hiç tanımayan birisi bile şarkısını dinledikten sonra bu adam ne yaşamış da bu şarkılara bu kadar anla  katıyor diyebilir.  Hal böyle iken filmde işlenenlere de inanmamak elde değil.

Müslüm Gürses’in hayatı eşi Muhterem Nur Hanımefendi’nin de katkılarıyla Müslüm filminde  ayrıntıları ile işlenmiş. Özellikle şarkılarının Müslüm rolünün sahibi Timuçin Esen tarafından ustalıkla yeniden seslendirilmesi ayrı bir hava vermiş.

Urfadan Adana’ya ve ardından İstanbul’a uzanan bu yolculuğu anlatan Müslüm filmini değerlendirmek gerekirse bizim puanımız 10 üzerinden 10 olacaktır. Bir filmden daha ne beklenirdi ki…

müslüm ile ilgili görsel sonucu

Bir Cevap Yaz

Kubilay Kaya Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Hasan

    Müslüm Gürses’te öldükten sonra değerli bilinen bir sanatçımız. Babası hakkındaki durumlar gerçekten ürkütücü. Ama yine de Müslüm babaya Allah tan rahmet dilerim.