«
  1. Ana sayfa
  2. Sanat
  3. Stefan Zweig – KORKU

Stefan Zweig – KORKU

Avusturyalı yazar Stefan Zweig’ın çok bilinen romanlarından biri olan Korku, saygın bir kadının hayatının monotonluğu ve mükemmel düzeni karşısında yaşadığı bıkkınlık ve bundan kaçmaya çalışmasını işliyor.

Sosyal hayatının zenginliğiyle bilinen ana karakter Irene, sekiz yıllık evliliğinden ve korunaklı yaşamından sıkılmıştır. Bu sıkkınlığı, gittiği bir toplantıda tanıdığı ünlü bir piyanistle yasak bir ilişkiye başlamasıyla son bulur. Gizli aşığı, Irene’in alışmış  olduğu hayata aykırıdır. Düzensiz ve plansız yaşamı Irene’i hayran bırakır. Ancak artık hiçbir şey eskisi gibi mükemmel olmayacaktır. Irene, düzenli, korunaklı ve zengin yaşamının aslında ne kadar güzelliklerle örülü olduğunu fark edecektir ancak her şey için geç olacaktır.

Kitap, bu kadının rahat hayatının elinden gideceğini fark ettiği zaman yaşadığı yoğun ve tehlikeli korkuyu anlatıyor. Bu etkileyici kitapta, Zweig’ın eşsiz betimlemeleri ile korkuyu Irene ile birlikte yaşayacaksınız.

Bir Cevap Yaz

Hazel Şahin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Sıhhiye bilgisayar

    Zavallı İrene’in hikayesini okumuştum. kitabın bir yerinde kocası İrene’e “bir suçlu için cezasının kesinleşmesi kurtuluştur” şeklinde bir anekdot anlatıyordu.