Supradyn Mi Yoksa Pharmaton Mu?

tarafından
305
Supradyn Mi Yoksa Pharmaton Mu?

Gittikçe artan hayat temposuyla beraber insan vücudu bu tempoya ayak uyduramayıp halsiz düşebiliyor. Kısacası pes edebiliyoruz.

Bu pes edişimizin bir takım sebepleri var . Bazen psikolojik bazen ise çevresel şartlardan kaynaklanıyor. Örneğin beslenme bu pes edişimizin önemli bir parçası. Gittikçe endüstriyelleşen gıda sektörü ile beraber insanlar taze ve sağlıklı besinler yerine hazır ve katkı maddesi içeren gıdalara yönelmiş durumda.

Bu katkı maddesi içeren hazır gıdalar insanların beslenme ihtiyacını özellikle vitamin ve mineral yönünden sağlamakta yetersiz kalabiliyor. İşte bu durumda bir takım ilaç firmalarının ürettiği Multivitaminler devreye giriyor.

supradyn vs pharmaton ile ilgili görsel sonucu

Peki nedir bu multivitaminler?

Vücudun ihtiyacı olan temel vitaminleri paket halinde içeren kapsüller yada tabletler. Ülkemizde en çok bilinen multivitaminler Pharmaton ve Supradyn.

Bu tür takviyeler bağımlılık yapıyor mu?

Bu konu hakkında açıp bakabileceğimiz bir çok tartışma dolaşıyor internette. Kesin bir bağımlılık olmadığı iddia edilse de bu hapları kullanmayı bıraktığımızda halsizliklerimizin tekrar başlayacağı bir gerçek.

Bazı çevrelere göre ise belli bir kullanımdan sonra etkisi azalıyor. Tıpkı vücudun aşırı antibiyotik kullanımından sonra antibiyotiğe dirençli hale gelmesi gibi.

Hangi multivitamin daha iyi ? Pharmaton mu yoksa Supradyn mi?

Bir çok kişininin yorumlarını bir araya getirip ortaya bir çıktı aldığımızda Pharmaton’un Supradyn’e göre daha çok artısı olduğu ortaya çıkıyor.

supradyn vs pharmaton ile ilgili görsel sonucu

Şimdi gelelim farklarına :

  1. Pharmaton içerisinde Ginseng maddesini bulundurur. Bu madde insana yaşam enerjisi diye tabir edebileceğimiz bir enerji verir. Belli bir kullanımdan sonra vücut bu maddeye alışır ve etkisi azalır.
  2. Diyet yapmak istiyorsanız eğer size Supradyn önereceğiz.
  3. Pharmaton, Supradyn’e göre çok daha fazla enerji verir. Vücudu toplar. Ancak bu ginseng maddesinden kaynaklıdır.
  4. Pharmaton’un mideye rahatsızlık verdiği söylenir. Özellikle aç karnına tüketimle beraber biraz yanma yapabilir. Supradyn böyle bir sıkıntı yaşatmaz.
  5. Pharmaton’un strese daha iyi geldiği söylenir.
  6. Pharmaton’un 60’lı ve 100’lü ambalajları varken Supradyn sadece 30lu satılır .
  7. Pharmaton biraz daha pahalıdır.
  8. Pharmaton çikolata kokar. Bazı insanlar bu kokuyu çok severken bazıları tiksinir. Supradyn’in ise bir kokusu yoktur.

Farklarını açıkladıktan sonra gelelim yorumumuza:

İkisinide 3-4 ay arayla denedik.

Gördük ki Pharmaton yaşamımıza biraz daha hareket katıyor. Biraz daha canlandırıyor. Bununla beraber Supradyn ise sadece yerden kaldıracak kadar enerji veriyor.

Eğer bağımlı olmayı göze alıyorsanız Pharmaton kullanmanızı tavsiye ederiz . Ancak yerden kalkayım diyorsanız Supradyn biraz daha hafif ve ideal olacaktır.

Şunu unutmayın :  Alışkanlık veya bağımlılık gibi meselelerden korkuyorsanız her 21 gün kullanımdan sonra 1-2 hafta ara verip tekrar başlamanız sizi bir nebze de olsa koruyacaktır.